Programmeerimise algõppe rühm on kõige lähemal koolitunni õppele, sest eesmärk on õppeaastaga selgeks saada LEGO EV3 roboti algtõed (kontroller, mootorid, kõlar, ekraan, valgustus, andurid, tingimuslaused, tsükkel). Õpe toimub peamiselt läbi katsetamise ning sobib kõigile, kuid eeldus on, et noorel on huvi ja ta suudab ammutada teadmisi miniloengutest ning muudest õpetlikest meetoditest.

Töö toimub paarides ning suure osa õppeaastast tegeleme erinevate õppetükkide läbi töötamise ja harjutamisega. Suurem rõhk on programmeerimisel, kuid sekka toimub ka juhendi järgi ehitamist. Rühma peamine eesmärk on valmistada noored ette projektiõppe rühma jaoks, kus tegevus nõuab iseseisvust ning annab tunduvalt vabamad käed tegutsemiseks.

Kevadel võtame osa kahest võistlusest. Robomiku Lahingul, mis on üle-eestiline koolinoorte robootikavõistlus, saab ennast proovile panna Linnaläbimise alal ning maikuus toimuval Laagri Robocity tehnikapäeval on võimalik osaleda Linnaläbimises või Sumos. Kumbki võistlus ei ole kohustuslik, kuid rangelt soovituslik.

Kogu aasta vältel on suur rõhk sotsiaalsetel oskusteltiimitöölüksteise austamisel ja abistamiselroboruumi korrashoiul. Tehnilise poole pealt on lisaeesmärk selgeks saada interneti ja arvuti kasutamise põhitõed – turvalisus ja küberhügieen ning riistvara ja tarkvara, mida noortel igapäevaselt vaja läheb. 

Kuna tegemist on enama kui lihtsalt robootika huviringiga, siis võib tulla ette nädalaid, kus robotitega otsest kokkupuudet ei ole. Näiteks õpime LEGO detailidest tugevaid konstruktsioone ehitama või sorteerime neid, teeme uurimustööd, toimub koolitus jne.

Juhendaja: Mai Pitsner
Kontakt: Mai.Pitsner@gmail.com
Toimumiskoht: Laagri Kool, Roboruum (raamatukogust edasi läbi klaasuste)
Vanuserühm: 3.-9. klassi õpilastele (3. klassi noor võib liituda selle rühmaga vaid juhul, kui ta on käinud 2. klassis Laagri Roboringis)
Toimumisaeg: üks kord nädalas (esmaspäev või teisipäev 15.00-16.30)
Õppetasu: 30 €/kuus

Tagasi Laagri Roboringi esilehele