Laagri Roboring aitab läbi mängu ja kogemusõppe lasta noortel avastada oma tugevusi ja huvisid ning seda läbi tehnoloogia. Tutvudes robootikamaailma põnevate nurgatagustega saavad noored lisaks tehnikateadmistele ka kogemusi tiimitööst, ajaplaneerimisest ning õpitakse leidma lahendusi erineva valdkonna probleemidele.

Igapäevatöös peavad noored arvestama ka FIRST LEGO League põhiväärtustega, mis on järgmised:

• Avastus: Me uurime uusi oskusi ja ideid.
  • Innovatsioon: Me lahendame probleeme loovuse ja sihikindlusega.
  • Mõju: Me kasutame õpitut maailma paremaks kohaks tegemisel.
  • Kaasamine: Me austame üksteist ja mõistame üksteise erinevusi.
  • Meeskonnatöö: Koos töötades oleme tugevamad.
  • Lõbu: Me naudime ja tähistame oma tööd!

Et arenguprotsess oleks sujuv, siis oleme jaotanud rühmad vastavalt noorte vanusele ja kogemusele. Selline lähenemine annab võimaluse igal vanuseastmel tegeleda just neile eakohaste teemadega. Laagri Roboringis on järgmised rühmad (kliki nimel, et lugeda täpsemalt):

Mänguline robootika 1. klassile (1 x nädalas)
Esimese klassi tunnid algavad kohe peale koolipäeva lõppu.

Mänguline robootika 2.-3. klassile (1 x nädalas)
Ei vaja eelteadmisi; liituma oodatud noored, kes 1. klassis osalesid Roboringis kui ka need, kel varasem kogemus puudub.

Programmeerimise algõpe (3. -9. klass,1 x nädalas)
Kui laps on käinud Laagri Roboringis 2. klassis, siis võib selle rühmaga liituda juba kolmandas klassis. Muul juhul on rühm avatud alates 4. klassist.

Projektõp(4.-9. klass,1-2 x nädalas)
Peab olema läbitud Laagri Roboringi programmeerimise algõpe.

Laagri Roboring 2019/2020 alustab septembri esimesel nädalal. Esimene ringitund toimub olenevalt rühmast kas 2.09, 3.09 või 4.09. Lisainfo rühmade kohta alammenüüdest.

• Noor on oodatud ühte proovitundi, kuid koht proovitunnis ei garanteeri kohta huviringis. Kohtade arv on piiratud ning seega soovitame huvilistel registreeruda võimalikult varakult ning täpsete soovidega.
  • Eelisjärjekorras pääsevad ringidesse eelmisel aastal Laagri Roboringis osalenud noored, kes registreeritakse uuesti huviringi hiljemalt 31.08.2019.
  • Soovituslik on registreerida noor ka täitunud rühmade korral, sest nii on ta ootenimekirjas. Koha vabanemisel annab juhendaja sellest teada ootenimekirja järgi.

Juhendaja: Mai Pitsner
Kontakt: Mai.Pitsner@gmail.com
Toimumiskoht: Laagri Kool, roboruum (raamatukogust veidi edasi läbi klaasuste)
Vanuserühm: 1.–9. klassi õpilastele
Toimumisaeg: vastavalt rühmade ajakavale

Ajakava

EsmaspäevTeisipäevKolmapäev
E 12.30-13.30
T ja K 12.15-13.15
Mänguline robootika 1. klass (14 noort)Mänguline robootika 1. klass (14 noort)Mänguline robootika 1. klass (14 noort)
E 13.30-15.00
T ja K 12.15-13.15
Mänguline robootika 2.-3. klass (16 noort)Mänguline robootika 2.-3. klass (16 noort)Mänguline robootika 2.-3. klass (16 noort)
E 15.00-16.30
T ja K 14.45-16.15
Programmeerimise algõpe 3*.–9. klass (16 noort)Programmeerimise algõpe 3*.–9. klass (16 noort) Projektõpe 4.–9. klass** (16 noort)
E 16.30-18.00
T ja K 16.15-17.45
Projektõpe 4.–9. klass** (16 noort)Projektõpe 4.–9. klass** (16 noort) Projektõppe lisaaeg (kohtumine vastavalt kokkulepetele)

*Kui laps on käinud Laagri Roboringis 2. klassis, siis võib Programmeerimise algõppega liituda juba kolmandas klassis. Muul juhul on rühm avatud alates 4. klassist.

**Peab olema läbitud Laagri Roboringi programmeerimise algõpe.

Galerii

Mängulise robootika rühmade õpilased osalevad kevadel Jr. FIRST LEGO League näitusel

Sulge menüü