Laagri Roboring (Laagri ja Möldre koolis) aitab läbi mängu ja kogemusõppe lasta noortel avastada oma tugevusi ja huvisid ning seda läbi tehnoloogia. Tutvudes robootikamaailma põnevate nurgatagustega saavad noored lisaks tehnikateadmistele ka kogemusi tiimitööst, ajaplaneerimisest ning õpitakse leidma lahendusi erineva valdkonna probleemidele.

Igapäevatöös peavad noored arvestama ka FIRST LEGO League põhiväärtustega, mis on järgmised:

  • Avastus: Me uurime uusi oskusi ja ideid.
  • Innovatsioon: Me lahendame probleeme loovuse ja sihikindlusega.
  • Mõju: Me kasutame õpitut maailma paremaks kohaks tegemisel.
  • Kaasamine: Me austame üksteist ja mõistame üksteise erinevusi.
  • Meeskonnatöö: Koos töötades oleme tugevamad.
  • Lõbu: Me naudime ja tähistame oma tööd!
  • Konkureeriv Koostöö & Sõbralik Professionaalsus

Et arenguprotsess oleks sujuv, siis oleme jaotanud rühmad vastavalt noorte vanusele ja kogemusele. Selline lähenemine annab võimaluse igal vanuseastmel tegeleda just neile eakohaste teemadega. Laagri Roboringis on järgmised rühmad (kliki nimel, et lugeda täpsemalt):

Mänguline robootika 1. klassile (1 x nädalas)
Esimese klassi huviring algab kohe peale koolitundide lõppu.

Mänguline robootika 2.-3. klassile (1 x nädalas)
Ei vaja eelteadmisi; liituma oodatud noored, kes 1. klassis osalesid Roboringis kui ka need, kel varasem kogemus puudub. Kui 2. klassis osales noor siin rühmas, siis 3. klassis oodatud järgneva taseme rühma.

Programmeerimise algõpe (3. -9. klass,1 x nädalas) 
Kui laps on osalenud Laagri Roboringis 2. klassis, siis on ta oodatud selle rühmaga liituma juba kolmandas klassis. Muul juhul on rühm avatud alates 4. klassist.

Projektõp(4.-9. klass,1-2 x nädalas)
Peab olema läbitud Laagri Roboringi programmeerimise algõpe.

Laagri Roboring 2020/2021 alustab septembri esimesel täisnädalal. Esimene ringitund toimub olenevalt rühmast kas 7.09, 8.09 või 8.09. Lisainfo rühmade kohta alammenüüdest.

  • Noor on oodatud ühte proovitundi, kuid osalemine proovitunnis ei garanteeri kohta huviringis. Kohtade arv on piiratud ning seega soovitame huvilistel registreeruda võimalikult varakult ning täpsete soovidega.
  • Eelisjärjekorras pääsevad ringidesse eelmisel aastal Laagri Roboringis osalenud noored, kes registreeritakse uuesti huviringi hiljemalt 24.08.2020.
  • Soovituslik on registreerida noor ka täitunud rühmade korral, sest nii on ta ootenimekirjas. Koha vabanemisel annab juhendaja sellest teada ootenimekirja järgi.

Juhendaja: Mai Pitsner
Kontakt: Mai.Pitsner@gmail.com
Toimumiskoht: Laagri Kool, roboruum (raamatukogust veidi edasi läbi klaasuste)
Vanuserühm: 1.–9. klassi õpilastele
Toimumisaeg: vastavalt rühmade ajakavale

Ajakava

 EsmaspäevTeisipäevKolmapäev
E 12.30-13.30
T  ja K 12.15-13.15
Mänguline robootika 1. klass (14 noort, Laagri – KOHAD TÄIS)Mänguline robootika 1. klass (14 noort, Laagri – vabu kohti: 2)Mänguline robootika 1. klass (14 noort, Möldre – KOHAD TÄIS)
E 13.30-15.00, T ja K 13.15-14.45Mänguline robootika 2.-3*. klass (16 noort, Laagri – vabu kohti: 6)Mänguline robootika 2.-3*. klass (16 noort, Laagri – vabu kohti: 5)Mänguline robootika 2.-3. klass (16 noort, Möldre – vabu kohti: 8)
E ja T 15.00-16.30, K 16.15-17.45Programmeerimise algõpe 3*.–9. klass (16 noort, Laagri – vabu kohti: 9)Programmeerimise algõpe 3*.–9. klass (Laagri, Laagri – vabu kohti: 1) Projektõpe 4.–9. klass** (16 noort, Laagri – vabu kohti: 9)
E ja T 16.30-18.00, K 17.45-19.15Projektõpe 4.–9. klass** (16 noort, Laagri – vabu kohti: 2)Projektõpe 4.–9. klass** (16 noort, Laagri – vabu kohti: 6)
 Projektõppe lisaaeg (kohtumine vastavalt kokkulepetele)

Tabelis toodud kohtade seis on 02.02.2021 kell 15:38 seisuga (registreeruda võib ka täitunud rühmadesse – sellisel juhul läheb noor ootenimekirja ning vanema/eestkostjaga võetakse ühendust, kui soovitud rühmas koht vabaneb).

*Kui noor on osalenud Laagri Roboringis 2. klassis, siis on ta oodatud Programmeerimise algõppega liituma juba kolmandas klassis. Muul juhul on rühm avatud alates 4. klassist.

**Peab olema läbitud Laagri Roboringi programmeerimise algõpe.

Galerii

"Kui ma neli aastat tagasi aitasin Laagri Roboringi käivitada, siis tahtsin lihtsalt, et mu lapsed õpiksid veidi programmeerimist.

Ma ei osanud aimata, et robootika võib sisaldada nii palju erinevaid asju - tiimitööd, projektijuhtimist, ajaplaneerimist, stressijuhtimist, julgust esineda, teadmist, kuidas oma ideid esitleda... See on täpselt see, millest ma formaalhariduses lapsevanemana puudust tunnen!"

Mängulise robootika rühmade õpilased osalevad kevadel Jr. FIRST LEGO League näitusel

Projektõppe rühma noored osalevad talvel FIRST LEGO League võistlusel