Robootikaring Laagrisse Laagri Huvialakooli sügisel 2015

Saue vallas on palju särasilmseid koolilapsi, kes sooviksid tutvust teha robootikaga, kuid kahjuks puudub neil selleks hetkel võimalus. Selle projekti eesmärgiks on luua Laagri Huvialakooli korralik robootikaharu ja selle eesmärgi täitmiseks palumegi anda projektile veidi hoogu!

ANNA HOOGU PROJEKTILE:  http://www.hooandja.ee/projekt/robootikaring-laagrisse

Robootika on segu tehnikast, programmeerimisest, mehaanikast ja elektroonikast ja mitmetest teistest teadusvaldkondadest. Kogu õppimine toimub läbi lihtsate tegevuste, mille abil pannakse Lego robot sooritama erinevaid ülesandeid – see on piisavalt mänguline, et köita lapsi alates eelkoolieast kuni vanema kooliastmeni.

Õpetajate sõnul mõjutab robootikaga tegelemine kõige rohkem õpilaste loovuse ja innovaatilisuse arengut ning suurendab õpilaste meeskonnatöö oskust, aga arendab ka õpilaste arusaamist tehnilisest ülesannetest. Õpilaste hinnangul tõstab robootikaga tegelemine eelkõige motivatsiooni õppimise suhtes ja meeskonnatöö oskust.

Robootikaringi loomine on küllaltki suur investeering – vajalik varustus on kallis – ning seetõttu vajame Sinu toetust sellele ideele.  Sõltuvalt nüüd huvi suurusest siin Hooandja keskkonnas on Laagri Huvialakool valmis avama juba sellel sügisel 8 robootikarühma nädalas ning pakkuma kohti kuni 116 lapsele.

Kuna kõige efektiivsem on õpe siis, kui ringis osalevad ühevanused lapsed, siis on plaanis avada rühmad järgmistele vanuserühmadele :

• 1. klass
  • 2.-3. klass
  • 4.-5. klass
  • 6.-7. klass
  • 8.-9. klass

Huviringid hakkaksid toimuma esmaspäeviti ja reedeti ning kindlasti püüame need võimalikult hästi sobitada ka Laagri kooli tunniplaaniga.

Hooandjas on meie miinimum eelarveks 4000EUR, mille eest saaks muretseda vajalikud LEGO Mindstorm EV3 komplektid (vaata videot).

Lisaks plaanime kutsuda kooli ka Robotiteatri ning samuti teha töötoad mõnel nädalavahetusel, kus lapsevanem saab koos lapsega tutvuda robootikaga 3h töötoas.

Projekti õnnestumisel täname kõiki Hooandjaid ka läbi vallalehe.

Kuna elu näitab, et huvi robootikaringide vastu on suurem kui vabade kohtade arv, siis on sul siin läbi Hooandja toetades võimalik oma lapsele broneerida koht sügiseks – vali lihtsalt endale sobiv toetuspakett ja aita meil luua Laagri Huvialakooli tänapäevane robootikaharu!

Projektitiim:

Diana – aktiivne lapsevanem, kes tahaks oma lapsi robootikaringi saata.
Mai – humanitaarist robootikaõpetaja, kes aitas läbi viia näidistunni ja on valmis jätkama Laagri Huvialakooli laste juhendamist ka 2015 sügisel.
Taigur – tegus huvialakooli juht, kes on juba mitu aastat nuputanud, kuidas saaks robootikaringi käivitada.

Ja tahaksime kindlasti siinkohal tänada ka Urmas Seppa Raster Filmist, kes aitas meil jäädvustada esimesest näidistunnist video ja selle ka esitlemiskõlbulikuks monteerida.
Samuti tahame tänada Vinni Roboringi, kes on endale juba vajaliku varustuse suutnud muretseda ja seda meile ka näidistunni läbiviimiseks laenas!

Näidistunnis osalesid 1a, 1b ja 3c klassi õpilased.