Robootika

Esimene tund toimub 4.septembril 2017!
ALANUD ON REGISTREERIMINE 2017/2018 ÕPPEAASTAL TOIMUVASSE ROBOOTIKA HUVIRINGI!
VIII RÜHM (kl 17.10–18.10): EV3 algajad – 3.–9. klass – alustab oktoobrist, kui on vähemalt 10 õpilast!

Robootikaringi registreerumisel on eelisjärjekord Laagri Kooli õpilastel ja rahvastikuregistri järgi Saue Vallas sissekirjutust omavatel lastel.
Eelregistreerimine toimub põhimõttel – KES EES, SEE MEES!
KOHTADE ARV ON PIIRATUD!

Robootika huviringi eesmärk on läbi mängu lasta noortel avastada tehnikamaailma põnevaid nurgataguseid ning äratada huvi tehnoloogia vastu. Õpime koos mehaanika ja programmeerimise põhitõdesid. LEGOdest roboteid ehitades arendame käelisi oskusi ja loovust, õpime koos tegutsema, tuletama, analüüsima ning planeerima. Lisaks piilume Ozoboti ja Blueboti robotite huvitavasse maailma ning kõike seda süsteemselt ja samm-sammult, iga aasta uuele tasemele liikudes.

Peamised õppevahendid on LEGO hariduslikud robootikakomplektid:

1) nooremas astmes (1.–3. klass) kasutame WeDo 1.0, WeDo 2.0 ja Simple Machines + Power Functions lisaseadmeid;

2) vanemas astmes (3.–9. klass) LEGO EV3 roboteid.

Kui õpilane puutub robootikaga esimest korda kokku 3. klassis, saab ta vanema astmega liituda 4. klassis, sest esimene aasta kulub baasteadmiste omandamiseks. Õpilane, kes on robootikaringis käinud 1.–2. klassis, saab vanema astmega liituda 3. klassis. Vanemas astmes toimub õpe esimesel aastal algajate rühmas ning järgnevatel aastatel edasijõudnute rühmas.

Väljundid: Vastavalt vanusele ning kogemusele osalemine robootikanäitustel ja -võistlustel (Laagri RoboCity, FLL Jr, FLL, RoboMiku Lahing, Robotex)

Õpetaja: Mai Pitsner
Kontakt: Mai.Pitsner@gmail.com
Toimumiskoht: Laagri Kool, robootikaklass (konverentsiruumi kõrval)
Vanuserühm: 1.–9. klassi õpilastele

Toimumisaeg: üks kord nädalas (esmaspäev või neljapäev)

Esmaspäevased rühmad:

I RÜHM (kl 12.30–13.30): WeDo – 1. klass (16 last) KOHAD TÄITUNUD
II RÜHM (kl 13.30–15.00): WeDo – 2.–3. klass (16 last) KOHAD TÄITUNUD
III RÜHM (kl 15.00–16.30): EV3 algajad – 3.–9. klass (16 last) KOHAD TÄITUNUD
IV RÜHM (kl 16.30–18.00): EV3 edasijõudnud – 4.–9. klass (16 last) KOHAD TÄITUNUD

Neljapäevased rühmad:

V RÜHM (kl 13.10–14.10): WeDo – 1. klass (16 last) KOHAD TÄITUNUD
VI RÜHM (kl 14.10–15.40): WeDo – 2.–3. klass (16 last) VEEL ON 1 VABA KOHT!
VII RÜHM (kl 15.40–17.10): EV3 edasijõudnud – 4.–9. klass (16 last)  KOHAD TÄITUNUD

22 €/kuus (1. klassi õpilastele ja VIII rühm EV3 algajad)
24 €/kuus (2.–9. klassi õpilastele)

NB! Vabade kohtade tekkimisel on võimalik liituda õppeaasta jooksul robootika huviringiga. Selleks on vajalik edastada õpilase andmed (nimi, kontakt, kool, elukoht, klass) meilile taigur@laagrihuvialakool.ee .  Lapsed, kes ei ole ssanud kohta robootika rühma, siis need lapsed on lisatud robootikaringi ootelehele. Kui mõni õpilane peaks robootika huviringist lahkuma, siis sellisel juhul võetakse ühendust ootelehel olevate õppuritega ja pakutakse võimalust osaleda robootikaringis.

NB! Õppemaks kuulub koolituskulude alla