MALERING

NB! Esimene tund toimub 13.septembril!
Ring avatakse 8 õpilasega.

Millega me tegeleme maleringis? Kõigepealt püüame algajatega selgeks saada kõik malemängu reeglid. Nende õppimisel ja omandamisel tutvume kogu aeg malemängu põhialustega. Järgnevalt on programmis malemängu taktikalised võtted, kombinatsioonid, ülesanded, lõksud, kuningarünnakud, lihtsamad lõppmängud, strateegia elemendid. Ja ega malesuurmeistrid palju laiema teemade valdkonnaga igapäevaselt ei tegele, ainult et ülesannete tase on erinev!

Mida annab male? Malega tegelemine arendab ja süvendab mitmesuguseid isiksuse arengus vajalikke omadusi ja oskusi: abstraktne mõtlemine, püsivus, eesmärkide püstitamine ja nende täitmine, iseseisva töö oskus, enesevalitsemine ja käitumine pingelistes sportlikes olukordades, vastaste austamine jne. Kätteantud ressurssidega (malendid, malelaud, aeg) saavutada maksimaalselt parim tulemus ja samaaegselt arvestada ja ette näha takistuste mõju igal sammul (arvestada vastase käikudega). Eesmärgi püstitamine ja selle saavutamine – tõeline projektijuhtimine! Malemäng on  pidanud vastu ka arvutite levikule ja jäänud endiselt mängude kuningaks.

Õpetaja: Rainer Raud
Kontakt: rainerraud@gmail.com
Toimumisaeg: kolmapäeval, kell 13.45-16.00  (male ABC ja edasijõudnud)
Toimumiskoht: toimub ruumis nr. 219.

Väljundid: Omaette eesmärk oleks ka kokku saada kooli võistkond, kes esindaks kooli väljaspool võistkondlikel võistlustel. Suurema ja sügavama huvi korral võivad malelapsed mängida Maleliidu egiidi all toimuvatel nädalalõputurniiridel, Eesti lahtistel MV-l jne.

Õppetasu: 18,- eur kuus