1. klassile on robootika mänguline tegevus, kus kasutame LEGO WeDo robootikakomplekte ja LEGO Simple Machines ehituskomplekte ning peamine rõhk on lõbusal ajaviitel, millega saavad hakkama kõik, kellele meeldib mängimine.

Esimesel poolaastal ehitame ja programmeerime juhendi järgi erinevaid roboteid ning mängime nendega. Peamine eesmärk on saada selgeks algteadmised, mis väljenduvad pigem läbi tegevuse, mitte selgituste. Teise poolaasta alguses toimub programmeerimisest paus ning ehitame läbi lihtsad masinad (hammasülekanded, rihmülekanne, kang, telg, vints). Töö toimub peamiselt paarides.

Aastaid tagasi Laagri Roboringi avades tegime näidistunni Hooandja video jaoks, kust saab hea ülevaate, mida esimese klassi robootikas tehakse.

Kevadel õpime koos tegutsema kuni kuueliikmelistes tiimides ning valmistume FIRST LEGO League Explore väljakutseks. Lisaks roboti ehitamisele/programmeerimisele loovad noored postri, õpivad uurimustööd tegema, planeerivad esitlust jne. Protsess lõppeb kevadel Harjumaal FLL Explore näitusel osalemisega, mis ei ole kohustuslik, kuid rangelt soovituslik. Sama projekti rangelt soovituslik esitlemine on võimalik ka maikuus toimuval Laagri Robocity tehnikapäeval.

Kogu aasta vältel on suur rõhk sotsiaalsetel oskustel, tiimitööl, üksteise austamisel ja abistamisel, roboruumi korrashoiul. Tehnilise poole pealt on lisaeesmärk selgeks saada interneti ja arvuti kasutamise põhitõed – turvalisus ja küberhügieen ning riistvara ja tarkvara, mida noortel igapäevaselt vaja läheb.

Kuna tegemist on enama kui lihtsalt robootika huviringiga, siis võib tulla ette nädalaid, kus robotitega otsest kokkupuudet ei ole. Näiteks õpime LEGO detailidest tugevaid konstruktsioone ehitama või sorteerime neid, teeme uurimustööd, toimub koolitus jne.

Juhendaja: Mai Pitsner
Kontakt: Mai.Pitsner@gmail.com
Toimumiskoht (esmaspäev ja teisipäev): Laagri Kool, roboruum (raamatukogust edasi, klaasustest edasi)
Toimumiskoht (kolmapäev): Möldre Kool ruum nr 340