Joogakursused

Kursusel saavad osaleda ka õpilased alates 14. eluaastast!
NB! Esimene tund toimub 11.septembril ja registreerida saab jooksvalt!

Kundalini joogast

“Nii, nagu kõik jõed voolavad ookeani, on kõikide joogaliikide eesmärgiks kundalini tõusmine. Mis on kundalini? See on inimesi kogupotentsiaal.” Yogi Bhajan

Kundalini Joogat peetakse kõikide joogade emaks. Kõikide joogade eesmärk on kundalini äratamine.

Eesmärk.
Kundalini jooga eesmärgiks on tõsta inimese teadlikkust oma keha ja meele võimete piiridest, saavutada teadvuse muutumine ja laienemine ning äratada ja rakendada meie kehas olemasolev energeetiline potentsiaal. See on tee elujõu algallika avastamiseni enda sees ning õpetus selle kasutamisest.

Õpetaja:  Karis Ross
Kontakt: +3725126091; karistaran@gmail.com
Toimumisaeg: esmaspäeval, kell 18.15 – 19.45
Toimumiskoht: Laagri Kooli lava

Õppetasu: 33,- eur kuus (2 akadeemilist tundi nädalas)

Kundalini Jooga on tuhandete aastate vältel India joogide poolt välja töötatud jooga tehnoloogia. Läände tõi Kundalini Jooga õpetuse Yogi Bhajan. Kõik joogaliigid on väga head, küsimus on selles, milline joogaliikidest just sulle kõige paremini sobib. Yogi Bhajan on kirjutanud, et erinevad joogaliigid on nagu teemandi erinevad tahud- Kundalini jooga on teemant ise, sest ta ühendab endas kõikide joogaliikide erinevad küljed. Kundalini Jooga  on intensiivne ja dünaamiline jooga vorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikat, kehaasendeid, käteasendeid, mantraid ning meditatsioone. Kõik koos aitavad nad lahti hoida energia keskusi ning venitada meridiaane, mille kaudu energia voolab elunditesse. Samuti tasakaalustab näärmete, närvisüsteemi ja aju tööd. Harjutused mõjutavad ka lümfide, neerude ja näärmete tööd ning aitavad kehast mürke välja viia.

Algajana pööra tähelepanu, mida õpetaja räägib. Jälgi ja tunneta oma keha. Suhtu ka nendesse harjutustesse positiivselt, mis tunduvad sulle ületamatutena ning proovi teha harjutust oma võimete kohaselt. Varsti näed- iga korraga hakkab aina paremini välja tulema. Tempo, võimekus ja painduvus tõuseb ajaga. Anna endast lihtsalt parim ja saad harjutustest parima.

Riietus peaks olema võimalikult mugav. Mida heledamast ja naturaalsemast materjalist, seda parem. Tundi tehakse paljajalu. Võta kaasa oma matt ja tekk (pleed) ning veepudel. Kui oma matti ei ole, saab selle ka kohapealt.

Kundalini energia. Inimestel on tavaliselt vaid murdosa energiast tegutsevas olekus ja isegi see ei toimi harmooniliselt. Kui energia toimib harmooniliselt, oleme õnnelikud. Kui energia on iseendaga vastuolus, tunneme end halvasti. Kundalini on energia nimetus. Termin “kundalini” tähendab loovat jõudu- elu algenergiat. Kundalini energia pesitseb selgroo kanalis juurtsakra läheduses ning kui see liikuma panna, tõuseb energia selgroo keskmisest kanalist üles ning läbib kõiki energiakeskusi. Kundalini Jooga harjutuste abil saab inimene suunata ja valitseda seda energiat. Kundalini energia on kogu meie potentsiaal, kõik meie varjatud võimalused. Kundalini on vaid tehniline mõiste, mis väljendab meie koguenergiat siis, kui see on ühtne, liikuv, harmooniline ja vastuoludeta. Kundalini jooga tundides toimub kundalini energia äratamine.

Kundalini jooga harjutused, meditatsioonid, insturktsioonid ja nõuanded ei asenda meditsiinilist abi. Terviseprobleemide korral palun päärdu oma perearsti või erialaspetsialisti poole. Traumade, krooniliste haiguste ja muude raskemate tervisehädada puhul konsulteeri eelnevalt oma perearsti või erialaspetsialistiga jooga sobivuse osas.

Mida Kundalini Jooga annab?

1. Õpid tundma, kontrollima ja parimal moel kasutama oma keha. Muutud sitkemaks, vastupidavamaks ja paindlikumaks. Sinu füüsiline vorm paraneb, sest töötavad kõik lihasgrupid.
  2. Üldine tervislik seisund paraneb. Kundalini Jooga tegeleb immuunsüsteemi ja närvisüsteemi tugevdamisega; kogu organism puhastamise ja tasakaalustamisega.
  3. Stimuleerib kehavedelike ringlust.
  4. Puhastab kudesid.
  5. Koordinatsioon ja aju poolkeradevaheline töö paraneb.
  6. Muutud rahulikumaks. Õpid, kuidas keerulistes olukordades neutraalset meelt säilitada ja tasakaalu saavutada.
  7. Saad parema kontakti oma sügavama olemusega (tunnetuse, intuitsiooniga), mis aitab sul aru saada, kes sa oled ja mis on su eesmärk elus.
  8. Saad lisaenergiat ning õpid, kuidas seda ise “toota”

Lõppresultaat.
Kundalini joogaga regulaarselt tegelev inimene tuleb paremini toime stressiga, on tugevama immuunsuse ning närvisüsteemiga, energiline ning heas füüsilises vormis.