Kundalini joogast

Kõik joogaliigid on väga head, küsimus on selles, milline joogaliikidest just Sulle kõige paremini sobib, mida Sa vajad ja otsid.

Kui Sa otsid kehalist praktikat, mis
• aitab Sind kiirustavas maailmas maandada, aitab puhastada oma pea mõtetest ja aitab väljuda „pidevalt kiire“ programmist;
• aitab ennast tasakaalustada, lõdvestada ja parandada une kvaliteeti;
• aitab ennast taastada ja uuesti energiaga laadida;
• aitab iseendaga ühendust võtta, parandada intuitsiooni ja tunnetust;
• aitab arendada füüsilist vastupidavust; siis võib Sulle sobida Kundalini jooga.

Keha toitub liikumisest, meel peatumisest, Kundalini jooga ühendab endas mõlemaid.

Kundalini joogaga regulaarselt tegelev inimene tuleb paremini toime stressiga, on tugevama immuunsuse ning närvisüsteemiga, on energiline ning heas füüsilises vormis. Regulaarselt ja pühendumusega praktiseerides võib Kundalini jooga olla antidoot depressioonile.
Tegemist on tuhandete aastate vältel India joogide poolt välja töötatud jooga liigiga. Läänemaailma tõi Kundalini jooga õpetuse Yogi Bhajan.

Kundalini jooga ühendab endas paljude joogaliikide erinevad külgi. Kundalini jooga on intensiivne ja dünaamiline jooga vorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikat, kehaasendeid, käte asendeid, mantraid ja meditatsioone.

Kõik see koos aitab tasakaalustada Sind kui tervikut, Su keha ja olemist, meeleolu ja motivatsiooni. Tehnikat praktiseerides venitad Sa oma ennast, mõjutad oma keha energiameridiaane, selle kaudu paraneb kogu keha energiaga varustatus. Harjutused mõjutavad lümfide, neerude ja näärmete tööd, aitavad keha ja meele tasakaalustamisel, puhastumisel ja taastumisel. Mantrad tasakaalustavad mõtlemist ja meelt.

Algajana ole eelkõige avatud ja uudishimulik. Kuula õpetajat, jälgi ja tunneta oma keha. Suhtu ka nendesse harjutustesse positiivselt, mis tunduvad sulle alguses arusaamatuna, veidratena, võib-olla ka raskena. Sina soorita harjutust oma võimete kohaselt, tempo ja võimekus tõuseb ajaga. Anna endast lihtsalt parim ja saad harjutustest parima. Su keha vajab aega uue tehnikaga kohanemiseks, tunnetus Kundalini jooga mõjust ei pruugi tulla kohe esimese ühe-kahe tunniga. Õpetamise praktika on näidanud, et kogemuse saamiseks oleks vaja käia kohal vähemalt 4 korda.

Riietus peaks olema võimalikult mugav. Mida heledamast ja naturaalsemast materjalist, seda parem, tundi tehakse paljajalu. Võta kaasa oma matt, pleed ning veepudel.

Kundalini jooga – minu Muusa.
Alustasin Kundalini joogaga 2012 aastal. Regulaarse harrastuse kõrvale tekkis üsna pea vajadus rohkem teada ja sügavuti minna, praktiseerimine inspireeris enam ja enam ja tõmbas sügavate hingetõmmete ning rohujuure tarkuse poole.

Kundalini jooga on minu hobi ja tänaseks elustiil. Olen tundnud, et Kundalini jooga on sisemise tarkuse ja õnne tehnika.

Kogemuste kasvades tekib vajadus jagada. Jagada, et omakorda inspireerida, toetada ja õpetamise kaudu õppida. Olen leidnud teeotsa elutarkuse juurde, mis laieneb kõigele siin elus – tundliku inimese hingesoppidest ärimaailmani.

Minu vaimne nimi – Navjeet Kaur – tähendab alati uuele ja muutustele avatud suhtumist ellu. Võimet kohata elu ja esitatud väljakutseid läbi uute vaatenurkade, positiivsuse ja tänutunde, läbi suhtumise ja tarkuse, mis juhatab takistusest võiduni. Nav – uus, uuenduslik, innovaatiline; Jeet – võit.

Kursusel saavad osaleda ka õpilased alates 14. eluaastast!
NB! Esimene tund toimub  14.septembril Möldre maja peeglisaalis.

Navjeet Kaur / Ruth Tomson
2014 Kundaini jooga I taseme õpingud – Amrit Nam Sarovar, Prantsumaa;